Aktualności | Szkoły Salezjańskie

Aktualności

SPEKTAKL MUZYCZNO-POETYCKI PT. „PALETA ŻYCIA” DLA MIESZKAŃCÓW LEGIONOWA

Dnia 17 marca 2018r w Klubie Scena 210 odbyło się Spotkanie Wielkanocne dla mieszkańców Osiedla Sobieskiego i Osiedla Młodych. Pani Joanna Rogala i nasz Teatr „PoProstu” został tam zaproszony przez Radną Miejską p. Danuta Ulkie ze spektaklem muzyczno – poetyckim pt. „Paleta życia”.

Koncert charytatywny dla Wiktora.

Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny dla Wiktora Stawiarskiego, lat 16, ucznia I klasy Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie (teraz PZSO w Legionowie – gimnazjum i liceum). W związku z tym nasz Szkolny Teatr „PoProstu” w ramach wsparcia i pomocy w czasie koncertu, zagra i zaśpiewa spektakl muzyczno - poetycki pt. „Paleta Życia”.

Spotkanie z George Elbaumem

6 marca 2018 r. uczniowie 1ALO uczestniczyli w spotkaniu z panem George Elbaumem – Ocalałym z Holokaustu. Uroczystość została zorganizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego we współpracy z Forum Dialogu w ramach realizacji Ogólopolskiego Projektu Szkoła Dialogu.

NASI FINALIŚCI XII POWIATOWEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO.

W dniu 2 marca 2018 r. odbył się II etap XII Powiatowego Konkursu Biologicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo w Zespole Szkół na Piaskach. Oto wyniki dla nas wspaniałe: Finalistki na poziomie klas III to: Maja Augustyn – klasa III bg i Urszula Chmara – klasa III dg. Finalista na poziomie klas II to Mikołaj Szmigielski – klasa II bg.

Sous le ciel de Paris...

W piątek 23 lutego odbył się w naszej szkole Drugi Legionowski Wieczór Piosenki Francuskiej. Mogliśmy usłyszeć 20 pięknych wykonań artystów z naszej szkoły, oraz z zaproszonych szkół, tj. z PZSO im. Marii Konopnickiej, z Zespołu Szkół nr 3 oraz z Królewskiej Dwójki.

TO JUŻ 6 LAT PO PROSTU...

Fot. Joanna Rogala

W poniedziałek, 26.02.2018 nasz Szkolny Teatr „PoProstu” obchodził szóstą rocznicę swojego istnienia. Nasi opiekunowie p. Joanna Rogala i p. Patryk Pawlak oraz członkowie zarówno starszej jak i młodszej grupy mogli spotkać się, porozmawiać i powspominać ubiegłe lata. Wszystko odbyło się w kameralnej atmosferze.

XII POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNY 2018...

W dniu 14 lutego 2018 r odbył się I etap (szkolny) XII Powiatowego Konkursu Biologicznego dla klas 7 Szkoły Podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez SP nr 8 i odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Aby przejść do II etapu potrzeba było uzyskać powyżej 70% z części pierwszej. Do drugiego etapu z naszej szkolnej ekipy zakwalifikowało się 5 osób:

Strony