Aktualności | Szkoły Salezjańskie

Aktualności

19 października - Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych

W tym roku po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe, a mianowicie Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Jak mówi Ustawa z dnia 4 października 2018 r., święto ma być złożeniem hołdu "Kapłanom Niezłomnym – bohaterom, prześladowanym księżom, niezłomnym obrońcom wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski."

KONCERT PATRIOTYCZNY PO PROSTU...

Z okazji100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 7 października odbył się wyjątkowy koncert. Najpierw na scenie wystąpili uczniowie ze szkół powiatu legionowskiego, a w drugiej części artyści z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Nasz Szkolny Teatr „PoProstu” też miał swój program artystyczny. Zaprezentował on montaż słowno-muzyczny pt. „Dziś idę walczyć”.

Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków pod hasłem: " Wspólne karty historii". Święto to zostało ustanowione w 2001 roku przez Radę Europy i ma na celu promocję różnorodności językowej a przez to stanowi zachętę do nauki języków obcych, a więc do poznania innych kultur i czerpania z bogatego dziedzictwa Europy.

ZAPROSZENIE NA KONCERT PATRIOTYCZNY

7 PAŹDZIERNIKA 2018R (NIEDZIELA), GODZ.16, SALA WIDOWISKOWA RATUSZA MIEJSKIEGO. WSTĘP WOLNY. Fundacja Instytut Patrium serdecznie zaprasza Dyrekcję Szkoły; Rodziców; Grono Pedagogiczne; Uczniów, Mieszkańców powiatu legionowskiego na Koncert Patriotyczny z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

NASZA UCZENNICA KLSY 2A SLO WIKTORIA RURKA W PÓŁFINALE III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU DANUTY RINN.

Dnia 20 września 2018r. w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie odbyły się regionalne eliminacje do III Ogólnopolskiego Festiwalu Danuty Rinn. W tym roku pod nazwą „Skrzydła Polski”. Z dumą informujemy, że nasza uczennica klasy 2A SLO Wiktoria Rurka przeszła do półfinału tego festiwalu, który odbędzie się w Legionowie 24 października w Sali Widowiskowej. Wiktorii gratulujemy i czekamy na półfinał.

Wspomnienie wyjazdu integracyjnego.

Wydaje się jakby to było wczoraj, a w kalendarzu "leci" ostatni tydzień września...
Dnia 3 września odbył się dwudniowy wyjazd integracyjny dla klas 4 i 7 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz klas 1A i 1B Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie wybrali się do Integracyjnego Centrum Opieki Wychowania, Terapii KKWR w Serocku.

NASI PIERWSI LAUREACI PO PROSTU CZYLI WYNIKI ELIMINACJI X MIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW

Dnia 18 września odbyły się eliminacje X Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów po Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo . Do udziału w tegorocznych eliminacjach karty zgłoszeniowe dostarczyło 75 wykonawców z wszystkich legionowskich placówek oświatowych.

JUŻ ZACZYNAMY NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019 CZYLI ELIMINACJE DO JUBILEUSZOWEGO X MIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW PO PROSTU...

W dniu 18 września 2018r, w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza odbyły się eliminacje do Jubileuszowego X Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów. Festiwal odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego. I my mieliśmy tu swoją reprezentację...

ANTONINA SADOWSKA UCZENNICA KLASY 2A SLO LAUREATKĄ NAGRODY IM. WANDY TOMCZYŃSKIEJ.

Nasza Antonina Sadowska!
Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!!!
Dziś (17.09) odbyło się wspomnienie por. Wandy Tomczyńskiej ps. "Ala" . Oprócz Mszy św. oraz złożenia kwiatów przy tablicy pamięci wyłoniono Laureatów nagrody im. Wandy Tomczyńskiej: Oliwię Dąbrowską, Karolinę Mazur oraz ANTONINĘ SADOWSKĄ.

KOLEŻEŃSKIE DORADZTWO ZAWODOWE W KLASIE 2A SLO

Fot. Joanna Rogala.

W dniu 11 września 2018r na zaproszenie naszej wychowawczyni p. Joanny Rogali odwiedzili nas nasi absolwenci SLO: Michał Nowak i Bartek Chojna. Ukończyli szkołę i zdali Egzamin Maturalny 3 lata temu. Obecnie są na studiach: Michał: INŻYNIERIA KOSMICZNA I SATELITARNA - WAT Warszawa. Bartek: TECHNOLOGIA DREWNA, KIERUNEK KONSERWACJA DREWNA ZABYTKOWEGO – SGGW Warszawa.

Strony