Aktualności | Szkoły Salezjańskie

Aktualności

Blog przyrodniczy "tablica przyrodnika"

Nazywam się Maja Augustyn. Jestem uczennicą klasy przyrodniczej - 3bg. Od dawna interesuję się przyrodą, dlatego w pierwszej klasie gimnazjum założyłam bloga o tej tematyce. W tym roku pracuję dalej, pod okiem pani Joanny Rogali, mojej nauczycielki biologii. Planuję także umieszczenie kilku postów w języku angielskim. Zapraszam: http://tablicaprzyrodnika.blogspot.com

NASZ PIERWSZY SUKCES PO PROSTU...

Dnia 19 września odbyły się eliminacje IX Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa. I naszych artystów z Teatru "PoProstu" tam nie zabrakło. Jak każdego roku do tej pory. Do udziału w tegorocznych eliminacjach zgłosiło się 62 wykonawców z wszystkich legionowskich placówek oświatowych.

WSPÓLNE LABORATORIA Z PRZYRODY I BIOLOGII W IV KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ PROWADZONE PRZEZ LICEALISTÓW.

We wtorek, 19 września 2017r. w klasie IIA SLO (rozszerzenie promedyczne) w ramach lekcji biologii i klasie IV Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w ramach lekcji przyrody odbyły się wspólne laboratoria z mikroskopem. Na tej lekcji mieliśmy okazję dokonać samodzielnych obserwacji mikroskopowych preparatów z tkanek i organów roślinnych oraz tkanek i narządów zwierzęcych.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!

Jak najprzyjemniej utrwalić tabliczkę mnożenia? Można wymyślić historyjkę o łabędziu (2), który ze swoją przyjaciółką mewą (3) wybrał się na polowanie na ślimaki (6). Albo nauczyć dzieci rymowanki „Pies za płotem szczerzy kły, 9 razy 7 jest 63”.
Zapraszamy do uczczenia VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Kto wie, może także tabliczką czekolady?

SPRAWIEDLIWI WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA Z LEGIONOWA

W 1984 roku, Yad Vashem wręczył odznakę Sprawiedliwych wśród Narodów Świata Danucie Szklarek-Jagiełłowicz oraz jej matce Oldze Jagiełłowiecz. Przeczytaj historię mieszkanek Legionowa, które uratowały Żydów w czasie II Wojny Światowej.

Tekst został przetłumaczony z j.angielskiego na j.polski przez uczniów klasy 1A SLO gr.1

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/18

Dziś, 4 września, cała wspólnota salezjańska rozpoczęła Nowy Rok Szkolny uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez księdza dyrektora Marka Stachowicza. Słowa kazania ukierunkowane były na motywowanie uczniów do sumiennej, wytężonej pracy, którą można porównać do kropli wody drążącej skałę sukcesu.

WYJAZD INTEGRACYJNY 2017/2018R.

Uczestnicy wyjazdu i animatorzy.

W dniach od 1.09.2017r. do 02.09.2017r. klasy IV i VII Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz klasa pierwsza Salezjańskiego Liceum udały się do Serocka w celach integracji. Pogoda nam dopisała, choć słońca już tak wiele nie było. Najważniejsze, że nie padało i było ciepło, a nawet gorąco w naszych sercach. Tym razem nastawieni byliśmy bardziej na temperaturę kreatywności i integracji, niż temperaturę powietrza.

WYJAZD INTEGRACYJNY DLA KLAS: CZWARTEJ, SIÓDMYCH I PIERWSZEJ LICEALNEJ – NASZYCH SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH

W dniach od 1.09.2017r. do 02.09.2017r. klasy IV i VII Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz klasa pierwsza Salezjańskiego Liceum wyjeżdżają do Serocka w celach integracji.
Program (dodatkowy egzemplarz) wyjazdu wraz z kartą uczestnika i regulaminem dostępny
jest w sekretariacie szkoły.

Strony