Aktualności | Szkoły Salezjańskie

Aktualności

GALA PO PROSTU...

Na pierwszym planie śpiewająca z mikrofonem Zuzanna Korzeń. Fot. Karolina Zielińska

W dniu 17 listopada 2017r, w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego, odbył się Koncert Galowy (Gala) IX Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa. I naszych artystów z Teatru "PoProstu" tam nie zabrakło (jak każdego roku do tej pory). Zaprezentowali się pięknie i z klasą oraz zachwycili zgromadzoną publiczność na widowni. Wyśpiewali, wygrali jak z nut i wytańczyli wszystko co tylko było można.

PODSUMOWANIE WOLONTARIATU W KLASIE 1A SLO

Klasa 1A SLO ze Starostą Legionowskim p. Jerzym Zaborowskim. Zdjęcie pochodzi ze strony Powiatu Legionowskiego https://www.faceb

Dnia 16 listopada jako zespół klasowy IA SLO z wychowawczynią p. Joanną Rogalą, w Ratuszu Miejskim mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym zakończeniu, finale akcji, w której pracowaliśmy jako wolontariusze w ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC. Wspólnie z niepełnosprawnymi osobami i dziećmi z przedszkoli, biorących udział w grze miejskiej pt."Mówię ręką, okiem, nogą, nosem", mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wspaniałej akademii.

Czas na świąteczne konkursy językowe!

Jak co roku zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w dwóch Szkolnych Językowych Konkursach Świątecznych organizowanych przez Zespół Nauczycieli Języków Obcych.
Wzorem minionych lat odbędzie się Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową i Konkurs na List do Świętego Mikołaja. Wszystkie prace dostarczamy do 8 grudnia do Nauczycieli Językowców!

KOLEJNY WOLONTARIAT W 1A SLO

Dnia 27 października odbyła się druga część wolontariatu w klasie 1A SLO. Ponownie pomagaliśmy nauczycielom z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Punkty gry miejskiej rozmieszczone były w różnych miejscach w Legionowie, m.in. w MOK-u na ulicy Norwida, w Legionowskim Muzeum Historycznym i w Centrum Handlowym "Gondola".

Mamy Niepodległą!

Ta ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku ma na celu radosne świętowanie 11 listopada. Uczniowie naszej szkoły już dzisiaj zaczęli obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przepiękne kartki pocztowe z życzeniami do najbliższych zostały zaadresowane i wysłane, więc na pewno ucieszą odbiorców - rodziców, dziadków i znajomych...

„LABY” BIOLOGICZNE W SZKOLE?

Chwila bez biologii? Nie istnieje. W nas i wokół nas kipi życie. Dlaczego by wobec tego nie poznać go bliżej, najlepiej we własnym, szkolnym laboratorium? By nie sięgać daleko, można zacząć od siebie. Przekonajmy się że pobranie, wybarwienie i obserwacja własnych komórek nabłonkowych jest bardzo prosta, a wynik takiego badania niezwykle efektowny. A pyszny truskawkowy koktajl świetnie nadaje się do izolacji i obserwacji DNA.

Zapraszamy na zajęcia Szkolnego Teatru "PoProstu".

Teatr „PoProstu” skupia chętnych uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ze wszystkich klas naszej szkoły. Stwarza młodzieży możliwość twórczego rozwijania zainteresowań recytatorskich, aktorskich, teatralnych, muzycznych, plastycznych i innych. Wpływa na sferę emocjonalną wyrabiając u uczniów postawę odpowiedzialności, rzetelności i sumienności oraz poszanowania pracy własnej i innych.

EDUKACYJNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 1A SLO I 3BG.

Dnia 23-25 października odbyła się wycieczka edukacyjna i przyrodnicza do Wrocławia klasy 1A SLO i 3BG z wychowawcami: p. Joanną Rogalą i p. Urszulą Żychowicz oraz ks. Mariuszem Skawińskim.
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. To były tylko trzy dni, ale program był tak napięty, że mamy wrażenie jakbyśmy byli tam tydzień. Mimo wszystko czujemy niedosyt. Czujemy, że każdy z nas już wkrótce wróci tam z rodzicami.

Strony