EDUKACYJNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 1A SLO I 3BG. | Szkoły Salezjańskie

EDUKACYJNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 1A SLO I 3BG.

Dnia 23-25 października odbyła się wycieczka edukacyjna i przyrodnicza do Wrocławia klasy 1A SLO i 3BG z wychowawcami: p. Joanną Rogalą i p. Urszulą Żychowicz oraz ks. Mariuszem Skawińskim.
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. To były tylko trzy dni, ale program był tak napięty, że mamy wrażenie jakbyśmy byli tam tydzień. Mimo wszystko czujemy niedosyt. Czujemy, że każdy z nas już wkrótce wróci tam z rodzicami.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.
O godz. 8.00 wyjechaliśmy z Legionowa i już o godz. 14.00 mogliśmy cieszyć się pięknymi widokami miasta Wrocławia. Mieszkaliśmy w uroczym Wrocławskim Green Hostel, praktycznie w centrum miasta, obok Wrocławskiego ZOO i Ogrodu Japońskiego. Jeszcze tego samego dnia, po skończonym obiedzie i rozpakowaniu się, wyruszyliśmy na zwiedzanie duchowego Ostrowa Tumskiego i Wrocławskiej Starówki. Pomimo ciepłego deszczu, który złapał nas podczas spaceru, spędziliśmy ten czas w niesamowity sposób. Dzięki Pani Przewodnik dowiedzieliśmy się np. że Wrocław nazywany jest miastem stu mostów, że jest tam dużo krasnali, których w ramach spaceru musieliśmy szukać, że jest most, na, którym wiesza się „kłódki miłości” itp. Szczęśliwi i mokrzy wróciliśmy do hostelu wyspać się, wysuszyć i ogrzać na kolejny kreatywny dzień.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Hali Stulecia i zwiedzanie pięknego, egzotycznego Ogrodu Japońskiego. Następnie udaliśmy się na lekcje biologii we Wrocławskim ZOO oraz zwiedzanie Afrykarium i Oceanarium, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Pani Edukator oprowadziła nas po ZOO i opowiedziała o zagrożonych gatunkach w tym o wielu endemitach, żywych skamielinach i reliktach. Obiad stanowił już tylko formalność. Po posiłku pojechaliśmy odwiedzić Panoramę Racławicką, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Po kolacji udaliśmy się na kolejny spacer po Wrocławskiej Starówce. Tym razem już bez przewodnika.

Ostatniego dnia naszego pobytu odwiedziliśmy Hydropolis – Centrum Doświadczalne i Edukacyjne o Wodzie. Oprócz zwiedzania obiektu, uczestniczyliśmy w lekcji prowadzonej metodą projektu, na której uczyliśmy się budować prowizoryczne rakiety wodne. Na zakończenie pobytu wjechaliśmy na 50 piętro Sky Tower, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Do Legionowa wróciliśmy około godziny 21:30. Zmęczeni ale szczęśliwi udaliśmy się do swoich domów.
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. To były tylko trzy dni, ale mamy wrażenie jakbyśmy byli tam tydzień. Mimo wszystko czujemy niedosyt. Mam wrażenie, że każdy z nas już wkrótce wróci tam z rodzicami.