KOLEJNY WOLONTARIAT W 1A SLO | Szkoły Salezjańskie

KOLEJNY WOLONTARIAT W 1A SLO

Dnia 27 października odbyła się druga część wolontariatu w klasie 1A SLO. Ponownie pomagaliśmy nauczycielom z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Punkty gry miejskiej rozmieszczone były w różnych miejscach w Legionowie, m.in. w MOK-u na ulicy Norwida, w Legionowskim Muzeum Historycznym i w Centrum Handlowym "Gondola".

Ponownie pomagaliśmy nauczycielom z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.
Ja, wraz z czterema innymi uczennicami z klasy pierwszej liceum stałyśmy w MOK-u. Byłyśmy przebrane za postacie z różnych bajek, Kopciuszka, Kota w Butach i Czerwonego Kapturka. Musieliśmy grać bardzo smutnych i zmartwionych, ponieważ potrzebowaliśmy pomocy. Dzieci chciały nam pomóc, ale problemem było to, że postacie nie mogły używać do porozumiewania się mowy werbalnej. Dzieci spisywały się znakomicie i bardzo dobrze nas pocieszały. Na punkcie w CH "Gondola" przedszkolaki poszukiwały symboli rozmieszczonych po całym centrum handlowym, dzięki temu mogli rozszyfrować wiadomość, której hasłem było słowo "porozmawiajmy". Na trzecim punkcie mieli okazje oglądać filmy z dziećmi niemówiącymi z Przedszkola Specjalnego, na których przedszkolaki komunikowały się wykorzystując alternatywne metody komunikacji podczas codziennych aktywności.
Wolontariusze i wolontariuszki z Salezjańskiego Liceum sprawowali się znakomicie, a wszyscy nauczyciele byli bardzo zadowoleni z naszej pracy. Szesnastego listopada całą klasą wybieramy się na przedstawienie pt.: "Pinokio", gdzie będzie również podsumowanie akcji i podziękowania.