osiągnięcia | Szkoły Salezjańskie

osiągnięcia

GALA PO PROSTU...

Na pierwszym planie śpiewająca z mikrofonem Zuzanna Korzeń. Fot. Karolina Zielińska

W dniu 17 listopada 2017r, w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego, odbył się Koncert Galowy (Gala) IX Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa. I naszych artystów z Teatru "PoProstu" tam nie zabrakło (jak każdego roku do tej pory). Zaprezentowali się pięknie i z klasą oraz zachwycili zgromadzoną publiczność na widowni. Wyśpiewali, wygrali jak z nut i wytańczyli wszystko co tylko było można.

Mateusz Chojnacki w II Etapie Olimpiady Biologicznej...

Ogromne GRATULACJE dla Mateusza Chojnackiego (kl. IA SLO), który zakwalifikował się do II Etapu Olimpiady Biologicznej... Eliminacje szkolne odbyły się 07.10.2017r. Mateusz przekroczył wymagany pułap punktów (ok. 80%) i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20.01.2018 r.

„Najlepsi z najlepszych”

W dniu 20 listopada 2017 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów, która poprowadzona została przez dyrektor Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty, panią Magdalenę Cichostępską.

NASZ PIERWSZY SUKCES PO PROSTU...

Dnia 19 września odbyły się eliminacje IX Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa. I naszych artystów z Teatru "PoProstu" tam nie zabrakło. Jak każdego roku do tej pory. Do udziału w tegorocznych eliminacjach zgłosiło się 62 wykonawców z wszystkich legionowskich placówek oświatowych.

MAMY WYNIKI KONKURSU "KANGUR"!

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach.Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Strony

Subscribe to osiągnięcia