osiągnięcia | Szkoły Salezjańskie

osiągnięcia

NASZ PIERWSZY SUKCES PO PROSTU...

Dnia 19 września odbyły się eliminacje IX Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa. I naszych artystów z Teatru "PoProstu" tam nie zabrakło. Jak każdego roku do tej pory. Do udziału w tegorocznych eliminacjach zgłosiło się 62 wykonawców z wszystkich legionowskich placówek oświatowych.

EKOLOGICZNY LAUREAT I FINALISTKA

GIMNAZJALIŚCI Z NASZEJ SZKOŁY ZNÓW ODNIEŚLI SUKCESY...
MATEUSZ CHOJNACKI LAUREATEM A ZUZIA KORZEŃ FINALISTKĄ II POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO "MYŚL GLOBALNIE - DZIAŁAJ LOKALNIE” POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO. W dniu 26 maja 2017 roku, w Gimnazjum nr 5 odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla klas I-III gimnazjum, pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Brało w nim udział wiele gimnazjów z całego, naszego powiatu. I nas tam nie zabrakło. Silna reprezentacja klas III gimnazjum, w liczbie 4 osób z p. Joanną Rogala na czele, udowodniła, że zagadnienia ekologiczne nie są nam obce.

MAMY WYNIKI KONKURSU "KANGUR"!

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach.Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

GIMNAZJALIŚCI Z NASZEJ SZKOŁY ZNÓW ODNIEŚLI SUKCESY.

We wtorek 23 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym rozdaniu nagród i podsumowaniu tegorocznych konkursów prowadzonych pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego. W tym roku szkolnym osiągnęliśmy sukcesy w Powiatowym Konkursie Biologicznym i Matematycznym. Mamy w nich Laureatów i Finalistów.

PODRÓŻ DO SERCA EUROPY

Jak jeść mule? Czy belgijskie frytki smaży się w końskim tłuszczu? Jak funkcjonuje Parlament Europejski? Czemu belgijskie gofry są takie smaczne? Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy podczas naszej podróży do serca Europy - Brukseli. Jednak trzeba zacząć od początku...

Strony

Subscribe to osiągnięcia