PODSUMOWANIE WOLONTARIATU W KLASIE 1A SLO | Szkoły Salezjańskie

PODSUMOWANIE WOLONTARIATU W KLASIE 1A SLO

Dnia 16 listopada jako zespół klasowy IA SLO z wychowawczynią p. Joanną Rogalą, w Ratuszu Miejskim mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym zakończeniu, finale akcji, w której pracowaliśmy jako wolontariusze w ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC. Wspólnie z niepełnosprawnymi osobami i dziećmi z przedszkoli, biorących udział w grze miejskiej pt."Mówię ręką, okiem, nogą, nosem", mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wspaniałej akademii.

Klasa 1A SLO ze Starostą Legionowskim p. Jerzym Zaborowskim. Zdjęcie pochodzi ze strony Powiatu Legionowskiego https://www.faceb

Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania od Starosty Legionowskiego p. Jerzego Zaborowskiego.
Częścią uroczystości było również: przedstawienie pt. "Pinokio" w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych oraz podziękowania dla uczestników i pomocników akcji. My również jako wolontariusze otrzymaliśmy gromkie brawa, dyplomy i podziękowania od Starosty Legionowskiego p. Jerzego Zaborowskiego, który sprawował patronat nad tym szczytnym przedsięwzięciem.
Na sam początek Pani Lila Sadowska wprowadziła nas w temat całej akcji. Zapoznała nas z tematem dotyczącym braku możliwości komunikacji werbalnej i powiedziała jak możemy się porozumieć z osobami niemówiącymi. Później obejrzeliśmy spektakl pt. "Pinokio" przygotowany przez niepełnosprawne osoby. Nie wypowiedziały one na scenie żadnego słowa, porozumiewały się tylko za pomocą komunikatorów. Zakończeniem akcji były podziękowania dla uczestników i pomocników akcji. My również jako wolontariusze otrzymaliśmy gromkie brawa, dyplomy i podziękowania od Starosty Legionowskiego p. Jerzego Zaborowskiego, który sprawował patronat nad tym szczytnym przedsięwzięciem.
Mamy już duże doświadczenie w czynieniu dobra dla innych. Na przyszły rok również deklarujemy swoją pomoc...