PROGRAM „ZIARNO” Z NASZYM UDZIAŁEM | Szkoły Salezjańskie

PROGRAM „ZIARNO” Z NASZYM UDZIAŁEM

OGLĄDAJCIE NAS PO PROSTU W TEN NIEDZIELNY PORANEK!
Zapraszamy razem z ze Szkolnym Teatrem "PoProstu" do oglądania nas w Programie pt. ZIARNO. Emisja 6 maja 2018 r w TVP1 o godz. 9.15 oraz TVP Polonia o godz. 11.20. Tytuł odcinka: ORATORIUM W ZIARNIE... Będzie Bosko...
https://www.facebook.com/ziarnotvp/videos/2073758249534993/
https://www.facebook.com/ziarnotvp/videos/2073760869534731/
https://vod.tvp.pl/video/ziarno,oratorium-w-ziarnie,36813808

Tu można obejrzeć cały odcinek! https://vod.tvp.pl/video/ziarno,oratorium-w-ziarnie,36813808
Datę 24 marca 2018 roku członkowie Teatru „PoProstu” zapamiętają na długo. My uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne, wraz z p. Joanną Rogalą, p. Patrykiem Pawlakiem oraz ks. Krzysztofem Pawlukowskim dostąpiliśmy wielkiego zaszczytu wystąpienia w programie TVP1 pt. „Ziarno”.
Była to dla nas wspaniała okazja, by poznać tajemnice budynku TVP1 przy ulicy Woronicza w Warszawie, tworzenia produkcji telewizyjnych „od kuchni”, a także żeby doskonalić swoje zdolności aktorskie. Podczas nagrania postanowiliśmy zaprezentować fragmenty naszego autorskiego spektaklu „Don Bosco”, który opowiada o powstaniu pierwszego oratorium. Spektakl ten doskonale ukazuje wartości, które Święty Jan Bosko wpajał młodzieży. Poruszyliśmy temat miłości do bliźniego, przyjaźni i empatii. Udowodniliśmy również, iż wychowanie jest sprawą serca i że wspólnymi siłami możemy dokonać na pozór niemożliwego. Wystąpienie teatralne było przeplatane krótkimi informacjami na temat życia Świętego Jana Bosko, działalnością naszego teatru oraz promocją szkoły. Rzeczowych odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania udzielali nasi uczniowie z niewielką pomocą opiekunów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ otrzymaliśmy możliwość wystąpienia w telewizji i jak twierdzi Pani reżyser nie będzie to nasz ostatni raz.
Fot: Wiktoria Podobas i Bartosz Bogdał