Serdecznie zapraszamy na dramat muzyczny "Ifigenia" Teatru ITP | Szkoły Salezjańskie

Serdecznie zapraszamy na dramat muzyczny "Ifigenia" Teatru ITP

18 lutego, godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
odbędzie się prezentacja spektaklu pt. "Ifigenia" Teatru ITP - KUL – Lublin. Wstęp wolny.
„Ifigenia” jest dramatem muzycznym opartym na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci.

Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.
Cały dramat jest opowiedziany w dzisiejszych realiach (wojna na Bliskim Wschodzie, świat wirtualny - gry komputerowe oraz detektywi - jak z serialu NCIS) przez co przedstawiona historia staje się aktualna. Historia człowieka zostaje wpisana w dualistyczny świat wyborów - dobra i zła. Okazuje się jednak, że tak naprawdę nic nie jest całkowicie białe ani czarne.
Scenariusz – Magdalena Walusiak,
Muzyka - Jakub Gawlik.
Reżyseria - ks. Mariusz Lach sdb.
Ks. dr Mariusz Lach SDB, kierownik Teatru ITP oraz pracownik Katedry Dramatu i Teatru KUL. Jest ceniony w środowisku artystycznym Lublina i nie tylko. Ks. dr Mariusz Lach sdb został odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Teatr ITP – grupa powstała na wiosnę 2001 roku z inicjatywy ks. Mariusza Lacha. Początkowo należeli do niego studenci polonistyki KUL. Podczas festiwalu kultury studenckiej "Kulturalia 2001" wystawili oni spektakl "Perła". Dobre przyjęcie zachęciło grupę do kontynuowania i poszerzenia działalności. Wówczas powstała nazwa: Inicjatywa teatralna polonistów. Teatr przygotowuje swoje spektakle przede wszystkim w Lublinie oraz na wyjazdowych warsztatach teatralnych.