Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/18 | Szkoły Salezjańskie

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/18

Dziś, 4 września, cała wspólnota salezjańska rozpoczęła Nowy Rok Szkolny uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez księdza dyrektora Marka Stachowicza. Słowa kazania ukierunkowane były na motywowanie uczniów do sumiennej, wytężonej pracy, którą można porównać do kropli wody drążącej skałę sukcesu.

Ksiądz dyrektor serdecznie powitał zgromadzonych licznie po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym, odczytał również list Księdza Inspektora dr Andrzeja Wujka.
Szeregi naszej szkoły w obliczu wchodzącej w życie reformy edukacji zasiliły po raz pierwszy trzy klasy siódme oraz jedna czwarta. Nasza wspólnota rozrasta się więc ku uciesze wszystkich jej przyjaciół i sympatyków.
Niech przywołane przez księdza dyrektora słowa o równowadze między rozumem i wiarą będą dla nas wszystkich zachętą do pracy nad budowaniem swojego sukcesu.