VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE | Szkoły Salezjańskie

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają!


Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Uczniowie przez tydzień przygotowywali się do imprezy. Układali rymowanki, dekoracje z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobili korytarz. Na lekcjach matematyki aktywnie przypominali sobie „tabliczkę”.
Główna część imprezy odbyła się w sali gimnastycznej. O godziny 8 .45 , na "słówku" uczniowie klasy czwartej przeprowadzili krótkie egzaminy wśród księży i nauczycieli. Za znajomość tabliczki nagradzali małą tabliczką czekolady.
Swoją znajomość tabliczki mnożenia i refleks mogli również sprawdzić uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych. Niecodzienny sposób sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” wywołał wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów jak i dorosłych.