WYJAZD INTEGRACYJNY 2017/2018R. | Szkoły Salezjańskie

WYJAZD INTEGRACYJNY 2017/2018R.

W dniach od 1.09.2017r. do 02.09.2017r. klasy IV i VII Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz klasa pierwsza Salezjańskiego Liceum udały się do Serocka w celach integracji. Pogoda nam dopisała, choć słońca już tak wiele nie było. Najważniejsze, że nie padało i było ciepło, a nawet gorąco w naszych sercach. Tym razem nastawieni byliśmy bardziej na temperaturę kreatywności i integracji, niż temperaturę powietrza.

Uczestnicy wyjazdu i animatorzy.

Towarzyszyły nam wychowawczynie: klasy czwartej Szkoły Podstawowej: p. Marta Lipka, klas siódmych Szkoły Podstawowej: p. Monika Dąbrowska, p. Katarzyna Mastalerczuk i p. Barbara Łączyńska, klasy pierwszej Liceum: p. Joanna Rogala i księża: ks. Mariusz Skawiński oraz ks. Krzysztof Pawlukowski.

Jaki w związku z tym był cel wyjazdu?
Celem wyjazdu było zintegrowanie nowych klas, które spotykają się na początku roku szkolnego. Oprócz zajęć przygodowych, które same w sobie maja charakter integracyjny, specjalnie stworzono dla nas blok zabaw integracyjnych i grę terenową. To pozwoliło naszym uczniom poznać się i nabrać do siebie zaufania, co na pewno wpłynie pozytywnie na ich naukę i samopoczucie w nowej szkole.
Odbył się blok zabaw, działań i ćwiczeń integracyjnych:
1.Cykl zajęć budujących współpracę i wzajemne zaufanie.
2.Gra terenowa, ognisko i grill.
3.Rozgrywki sportowe.

Gdzie byliśmy?
Byliśmy w Integracyjnym Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w Serocku. Jest to zespół placówek prowadzonych przez stowarzyszenia: Krajowy Komitet Wychowania Resocjalizującego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Integracyjne Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR położone jest przy ul Wyzwolenia 31, w zielonym zakątku Serocka, w bezpośredniej bliskości wód Zalewu Zegrzyńskiego. Baza lokalowa to budynek główny (zabytkowa willa Karola Bocka, łącznik, nowy budynek), domki pobytu całorocznego z węzłem sanitarnym, drewniane domki pobytu letniego, wielofunkcyjne boisko, plac zabaw oraz mała architektura (miejsce na ognisko i grill). W nowym pawilonie znajduje się stołówka, sala komputerowa, siłownia, duża sala konferencyjna na 100 osób oraz trzy
małe sale szkoleniowe na 30 osób. Obiekt przystosowany jest do przebywania osób niepełnosprawnych, posiada podjazdy i windę. Centrum prowadzi całoroczną działalność dydaktyczną, opiekuńczą, wychowawczą, terapeutyczną i rekreacyjną skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki atrakcyjnemu położeniu i bogatej ofercie Centrum pełni ważną
rolę w życiu społeczności lokalnej Serocka i jego okolic.

Efekty wyjazdu?
Wszystko się pięknie udało od początku do samego końca. Poziom emocji sięgał zenitu. Nie było czasu na nudę. Najmłodsi i najstarsi stanowili jedność. Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość zapoznania się z nowymi uczniami, którzy już od poniedziałku przekroczą próg naszej szkoły i pozostaną z nami przez kilka lat swojej edukacji. Pomimo różnicy wieku znaleźliśmy zrozumienie poprzez zabawy integracyjne, Strefę Kibica oraz ognisko spędzone w przemiłej atmosferze. Nasi animatorzy zadbali o to, aby każdy z nas miał możliwość poznać swoich nowych kolegów od jak najbliższej strony oraz zawrzeć przyjaźnie, które będziemy kontynuowali w roku szkolnym. Cześć naszych kolegów i koleżanek brało udział w zabawie terenowej, która pozwoliła im poznać miasteczko oraz popracować w grupie. Dotrzymaliśmy także tradycji naszej szkoły poprzez Taniec Belgijski czyli tzw. „Belgijkę” otańczoną w licealnym gronie.
Dodatkowo stworzyliśmy też Strefę Kibica podczas meczu Polska-Dania. Pomimo, iż Polacy przegrali ten mecz my wygraliśmy wspaniałą futbolową integrację na wielu poziomach. Rozmów, opinii i dyskusji na ten temat nie było końca aż po świt. Odwiedzili nas też absolwenci naszego liceum, tegoroczni maturzyści: Mateusz Sierawski, Karol Wasilewski i Łukasz Cielecki. Cieszymy się, że nie zapomnieli o nas. To świadczy o dobrym Salezjańskim wychowaniu młodzieży, która nie zna granicy wieku w integracji z młodszymi dużo koleżankami i kolegami oraz gronem pedagogicznym. Nie zapomnieliśmy też oczywiście o duchowym aspekcie naszego wyjazdu. Ks. Mariusz i Ks. Krzysztof oraz wychowawcy zadbali o to sowicie. Te chwile spędziliśmy wspólnie korzystając z ostatnich dni wakacji. Wróciliśmy do domu zadowoleni oraz pełni energii i podekscytowani chwilami, które przyniesie nowy rok szkolny. Dziękujemy Kochani za ten piękny i kreatywny czas.

Na nowy rok szkolny życzymy naszym nowym koleżankom i kolegom najlepszych ocen, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, wspaniałych szkolnych przyjaźni oraz ciekawych zajęć w przyjaznej, szkolnej atmosferze. Niech radość towarzyszy Wam każdego dnia nauki i zabawy...
Do zobaczenia w szkole już w poniedziałek...