XVII FORUM MŁODZIEŻY SZKÓŁ KATOLICKICH. | Szkoły Salezjańskie

XVII FORUM MŁODZIEŻY SZKÓŁ KATOLICKICH.

26 września 2017r. wczesnym rankiem sześcioosobowa delegacja z klasy 1A SLO, wraz z księdzem Krzysztofem Pawlukowskim i wychowawczynią p. Joanną Rogalą, wyjechała do Częstochowy na XVII już Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

26 września 2017r. wczesnym rankiem sześcioosobowa delegacja z klasy 1A SLO, wraz z księdzem Krzysztofem Pawlukowskim i wychowawczynią p. Joanną Rogalą, wyjechała do Częstochowy na XVII już Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Około dziewiątej byliśmy już na miejscu. Wszystko zaczęło się od wykładu Księdza Wojciecha Węgrzyniaka. Opowiadał nam i wskazywał jak mamy wybrać swoją życiową drogę i odnaleźć powołanie. Wykład był iście nowatorski, podany językiem młodzieżowym, ale mocno osadzony w wartościach chrześcijańskich. Pod koniec mogliśmy zadawać księdzu pytania, na które starał się znaleźć dobrą i mądrą odpowiedź. Następnie wystąpił przed nami ks. Jakub Bartczak rapując kilka swoich utworów duchowo-muzycznych. Wszyscy się dobrze bawili i śpiewali razem z nim. Panowała cudowna i artystyczna atmosfera zarazem.
Kolejnym punktem programu było świadectwo Teresy Kmieć, której siostra, Helenka została zamordowana podczas misji w Boliwii. Opowiadała nam o samej Helence, Jej pracy i powołaniu.
Od razu po poruszającym świadectwie i wyznaniu odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, której towarzyszyły przepiękne utwory muzyczne chóru. Było nas prawie 2000 osób, więc Adoracja w zupełnej ciszy, na kolanach, w totalnym skupieniu przy tak dużej ilości młodzieży zrobiła na nas ogromne wrażenie.
O godzinie 13.30 odprawiona była piękna Msza Św. na którą przyszło ogromnie dużo ludzi. Po Uroczystym Nabożeństwie wszyscy zebrani wybrali się na pyszny obiad. Ostatnim punktem programu wyjazdu była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, prowadzona przez młodzież z LO im. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej. Była to wyjątkowa podróż duchowa w pełnym słońcu i blasku Jasnogórskiego Klasztoru.
O godz. 17.00 zaczęliśmy wracać do Legionowa, pomimo jednak niewielkiego zmęczenia zadowoleni i z uśmiechami na twarzach. Wyjazd do Częstochowy, na Jasną Górę uważamy za udany i dziękujemy naszym duchowym wychowawcom za to, że mogliśmy tam być i przeżywać tak piękne i wspaniałe chwile razem. Do zobaczenia za rok...

XVII OGÓLNOPOLSKIE FORUM MŁODZIEŻY SZKÓŁ KATOLICKICH - PROGRAM
Jasna Góra, 26 września 2017, godz. 9.15-17.30, Aula o. A. Kordeckiego
Myśl przewodnia:
Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei – Maryjo...
Program
Forum prowadzi i śpiewa Ks. Jakub Bartczak
9.15 - Powitanie Uczestników.
Modlitwa na rozpoczęcie – pieśnią „Duchu Święty, przyjdź…”
9.30 - Jak wybrać moją drogę życiową, Ks. Wojciech Węgrzyniak
Pytania do Księdza
10.45 - Wystąpienie, Ks. Zbigniew Kucharski
11.00-11.30 - Przerwa
11.30 - Świadectwo o śp. Helence Kmieć, Teresa Kmieć, siostra Zmarłej
12.40 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w auli,
prowadzi młodzież z LO w Nysie
13.10 - Przejście do Kaplicy Matki Bożej
13.30 - Msza święta
Eucharystii przewodniczy Ks. Zenon Latawiec;
Słowo Boże głosi Ks. Henryk Wolff
Zawierzenie Młodzieży Matce Bożej
14.40-16.00 - Obiad i przerwa
16.15 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich,
prowadzi młodzież z LO im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej
Zakończenie Forum przy pomniku św. Jana Pawła II
Animacja muzyczna oraz obsługa liturgiczna – młodzież szkół salezjańskich w Oświęcimiu