Aktualności | Szkoły Salezjańskie

Aktualności

FERIE 2018.

FERIE 2018 <3
Życzymy wszystkim naszym uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych 2018 r oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze...

KAPITUŁA MŁODYCH 2018...

Maja Maciejewska - uczennica klas IA SLO. Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/emaus.salezjanie/?hc_ref=ARQ8X-gv

Od 12 stycznia 2018 r. do 14 stycznia 2018 r. w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się KAPITUŁA MŁODYCH... I my mieliśmy tam swoich przedstawicieli... Naszą szkołę reprezentowali: Maja Maciejewska - klasa IA SLO i Bartosz Bogdał - klasa 3 ag. Tematem przewodnim spotkania była rodzina w układzie holistycznym...

FERYJNY WOLONTARIAT W 1A SLO

W dniu 11 stycznia 2018r, na zaproszenie naszej wychowawczyni pani Joanny Rogali, ponownie odwiedziła nas pani Lila Sadowska – pedagog specjalny z PZSiPS w Legionowie. Pani Lila przyszła do nas z kolejną propozycją pomocy wolontariackiej. Tym razem opowiedziała nam o pracy metodą behawioralną z dziećmi autystycznymi. Zostaliśmy poproszeni o pomoc w przygotowaniu pomocy dydaktycznych do pracy tą metodą.

JASEŁKA 2017 I KONCERT ŚWIĄTECZNY...

Fot. Krzysztof Kubuj.

22 grudnia 2017 roku, o godz. 11.30 nasza wspólnota szkolna mogła wysłuchać koncertu z najpiękniejszymi Polskimi Kolędami oraz obejrzeć Pastorałkę w wykonaniu starszej i młodszej grupy teatralnej Teatru „PoProstu”. W świąteczny nastrój wprowadziły publiczność występy solistek i solistów. Reżyserią i przygotowaniem koncertu zajęli się nasi opiekunowie teatralni: p. Joanna Rogala i p. Patryk Pawlak. Widownia dopisała, nastroje też, a dzięki pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przez klasę 1 A SLO czuliśmy się jak w niebie pośród dziesiątek białych gwiazd.

X JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY PT. "PODĄŻAJĄC ZA GWIAZDĄ"

Fot. Karolina Zielińska

Jako szkoła katolicka cyklicznie organizujemy koncerty charytatywne dla potrzebujących…
Angażujemy się w działalność charytatywną, ponieważ chcemy zwrócić uwagę ludzi na istotne problemy innych, których społeczeństwo nie jest do końca świadome. Nie ma w tym podtekstów, interesów, działań z pobudek egoistycznych. Jest szczera intencja pomocy drugiej osobie.

Koncert Adwentowy - Kantaty Adwentowe Telemanna

18 grudnia, w poniedziałek grupa uczniów wraz z p. Agnieszką Walewską-Żurek wybrała się na Koncert Adwentowy, który odbył się na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Koncert Międzywydziałowego Zakładu Muzyki Dawnej wszystkich nas oczarował. Choć na co dzień nikt z nas nie słucha pasjami muzyki barokowej, to jednak potrafiliśmy wczuć się w atmosferę tego koncertu.
Chyba nikt z nas tak na prawdę nie sądził, że z takim zainteresowaniem i w takim skupieniu można chłonąć muzykę klasyczną. Każdy choć raz powinien tego spróbować....
A oto co usłyszeliśmy:

Strony