Aktualności | Szkoły Salezjańskie

Aktualności

NASI FINALIŚCI XII POWIATOWEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO ODEBRALI DZIŚ NAGRODY.

Dzisiaj o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr. 8 odbyło się Podsumowanie Konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Na uroczystości zostały rozdane nagrody i dyplomy laureatom i finalistom Powiatowego Konkursu Biologicznego. I nas tam nie zabrakło.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych - największym świętem salezjańskim!

„Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna” - mówił swoim podopiecznym św. Jan Bosko. Zachęcał, by w razie niebezpieczeństwa wzywać Jej opieki: „W każdym niebezpieczeństwie wzywajcie Maryję Wspomożycielkę, a zapewniam, że będziecie wysłuchani”.

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSU EKOLOGICZNEGO

W dniu 21 maja 2018 roku, o godz. 9.00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Legionowie odbyła się trzecia już edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla klas VII SP, II i III Gimnazjum pt. „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Nasi reprezentanci wypracowali:
1. Klara Koremba klasa7 SP - I miejsce -Laureatka.
2. Jan Chojnacki klasa 7SP - II miejsce - Laureat.
3. Urszula Chmara klasa III Gimnazjum - Laureatka.
4. Maja Augustyn klasa III Gimnazjum Finalistka.
5. Mikołaj Szmigielski klasa II Gimnazjum Finalista.

Dzień Wspólnoty i Pożegnanie klas maturalnych

Dnia 27 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Salezjańskich w Legionowie, obchodziliśmy Dzień Wspólnoty połączony z imieninami naszego księdza dyrektora Marka Stachowicza oraz zakończeniem roku maturzystów. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 13.00 uroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem księdza Dyrektora, w której uczestniczyli także niezapowiedziani goście z Czerwińska: ks. Jacek Szewczyk oraz ks. Piotr Wyszyński. Swoją obecnością sprawili oni nam wszystkim wielką radość :)

Strony