Peace Cross - Cultural Understanding - Rozumienie międzykulturowe | Szkoły Salezjańskie

Peace Cross - Cultural Understanding - Rozumienie międzykulturowe

Projekt PEACE Cross – Cultural Understanding (rozumienie międzykulturowe), jest realizowany przez naszą szkołą we współpracy z komitetem lokalnym organizacji studenckiej AIESEC działającym przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Szkołę co roku odwiedzają wolontariusze z różnych krajów. Do tej pory gościliśmy wolontariuszy z Włoch Virgilio Ferraresso (student ekonomii), Jingyi (Ginny) Chen (studentka marketingu), Qingzijin Zhang (studentka filozofii z Chin), Paulo Henrique Oliveira (student ekonomii z Brazylii) oraz Svitlanę Paschenko (studentka marketingu i zarządzania z Ukrainy), Abhisheka Pandey z Indii, Diego Ceballos Plata z Kolumbii (student anglistyki i romanistyki) i Perizat Kubanychbekova z Kirgistanu (studentka stosunków międzynarodowych).

W ramach projektu wolontariusze przybliżają licealistom i gimnazjalistom naszej szkoły tematykę związaną z międzykulturowym zrozumieniem, zapoznają uczniów z kulturą swoich krajów, ich tradycjami, zwyczajami itd. Wolontariusze w ramach warsztatów, rozmawiają z młodzieżą z Polski o zwalczaniu stereotypów, nietolerancji, życiu w zglobalizowanym świecie, kulturze różnych narodów i problemach nastolatków w różnych krajach. Uczniowie naszej szkoły przygotowują dla gości różnego typu działania, uczestniczą we wspólnych wycieczkach czy wyjściach. Przybliżają w ten sposób obcokrajowcom kulturę i historię naszego kraju i miasta.